HABERLER

Dedektörler İşe Yarar Mı ?

Dedektörler İşe Yarar Mı ?
  • Tarih: 08 - Ekim - 2016

Dedektör, Altın dedektörü Nedir? Dedektörler işe yararmı ?Evet bütün dünyada üretilen dedektörler kendi aralarında hepsi iş yapabilirler ve dedektörler kesinlikle vaz geçilmemesi gereken bir sistemdir yapılması gereken sadece istediğiniz özelliklerdeki dedektörü define aramada hangi cihazı tercih etmeniz gerektiğini önce bilmeniz gerekmekmektedir.

Tabiki birde fiyatı ve servis durumu çok önemli bunlarla beraber kullanım kolaylığı cihazın hafifliği aramada dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Dedektör alınırken kesinlikle markasını dedektörün fiyatını dedektörün faturalı olup olmadıgına kesinlikle dikat edimesi gerekmektedir.

Dedektör modellerinde bir metrelik olanlar yüzük ve para gibi küçük parçaları 20 ile 45 cm mesafelerden bulabilmektedir. Parçanın yoğunluğu ve ebatı büyüdükçe bir metre derinlerdeki parçaları bulabilmektedir. Bu cihazların arama başlıkları yani algılama kısımları 15 ile 25 cm çapında küçük arama başlıklı olan cihazlardır.

Bu cihazlar fabrikalarında üretilirken özellikle bu şekilde üretilir bir metre derinlerdeki metelleri ve altını tesbitini ve ayrımını ½ 70 yapabilmektedirler.

Bu özelliklere sahip cihazların fiyatları üreten firmaya göre değişmektedir tahmini fiyat aralığı 650 tl ile 1.900 tl arasında firma ve ülkeye göre değişmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için firmamızdan bilgi alabilirsiniz yada www.azizdedektor.com  sitemizden araştırabirsiniz.

DEDEKTÖR MODELLERİNDE DERİN DEDEKTÖRLER

Dedektör modellerinde Derin Dedektörler 2 Metre ile 4 Metre derinlere kadar son derece mükemmel tesbitler yapmaktadır.bunlara paralel 4 metreye kadar altın, gümüş,bronz ve boşlulların toprak altında tesbitini ½ 50-70 yapabilmektedir.

Yine dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan biride Dedektörü alırken mutlaka çalışma sistemini firmanın alt yapısını arama başlığının büyüklügünü sorunuz ve araştırınız, Nedeni cihazın frekans yapısı derin olan cihazların başlıkları 35 santimden daha küçük olmamalıdır  aksi taktirde alacağınız cihaz 2 metre derinlerindeki defineyi ve altını bulamayacaktır.

METAL ARAMA DEDEKTÖR BAŞLIKLARINA DİKKAT:

Son yıllarda merdiven altında yapılan bazı yabancı cihazların başlıkları üretilmektedir bu başlıklar derinlik konusunda aynı değildirler ve aşırı parazit ve ses yapmaktadırlar.

Yine bazı küçük işletmeler ve satıcılar orjinali bir metre diye satılan dedektörleri derin dedektör modelleri diye satmaktadırlar.

Dedektörleri alırken özellikle üretim yapan firmaların geçmişi ve ürettikleri modellerin üretim yılları çok önemlidir. dedektör konusunda  Aziz Dedektör Bilişim Teknolojileri 1999 yılından beri hizmet vermektedir tecrübe ve  deneyimi ile kesinlikle sizlerin isteklerinize çevap verecek kodroya ve ekipmana sahiptir. 

Dedektör modellerinde Cihazların frakans yapılarına bağlı olarak bazı dedektörlerde daha yavaş arama yapılmaktadır. bazı dedektörlerde ise daha hızlı sağa ve sola sallıyarak arama yapılmaktadır. birde cihazın içindeki çalışma fonksiyonları firmalara ve cihazlara göre değişmektedir örneğin her cihazda mineral eleme özelliği ve boşluları ve tünelleri bulabilme özelliği bulunmamaktadır bu cihazların bazılarının fiyatları 15.000 tl fiyatlara kadar çıkmaktadır. yanlız çok iyi bilinmelidirki bizim topraklarımızdaki define kültüründe dünyanın çok az yerinde olan  arkeoloji yapısı bulunmaktadır.

Dedektör özellikleri BAŞLICA: MAHSEN VE TÜNEL GİRİŞLERİ,BÜYÜK ERMENİ VE RUM GÖMÜLERİ, ROMA,BİZANS,LİDYA,FRİĞYA,URARTU ,PONTUS Ve daha diğer uygarlıkların yapılarında mezar kültürü aşırı derecede yoğundur, Bunlar göz önünde bulundurularak cihazların alınmasında fayda vardır.

 Dedektör alırken dedektörün renkli ekranlı olması büyük ekranlı dedektör olması iki başlıklı dedektör olması yada daha fazla dedektör başlığının olması dedektörün fiyatını ve kalitesini yükseltmektedir.   işte bu özellikler cihazın fiyatını belirleyen nedendir.aynı telefondaki çeşitlilik gibi yada araba,bilgisayar televizyonlar gibi özellikleri kısıtlanmış cihazlar ise dedektörün fiyatı daha uygun olur bazen ise bütün özelliklere sahip Dedektörleri çok daha uygun fiyatlara alma imkanı bulabilirsiniz. kısacası sitelerde ilanlarda yazılarak veya görüntüsüne Dedektörün fiyatına bakarak değilde firmanın altyapısı ve cihazın özelliklerini uygulama yaparak bütçenize en uygun olanı almanız sizin için en değerli olanıdır.